Beltan 2011-2012

30.04/01.05.2011 to coroczne obchody Święta Ognia Beltan. Ten rok zdarzył się wyjątkowo zimny, nie tylko w nocy, lecz również w dzień. Nie przeszkodziło to w spotkaniu grupy przyjaciół na Forcie Anioła w Świnoujściu. Zresztą wieczorem okazało się, że jest nas więcej niż się spodziewaliśmy, a niespodzianka była miła dzięki Tin.
Nie wszystko jest na fotkach, nie taki był cel tego spotkania.


Witam,

każdego razem z Aubrietą 30.04/01.05 obchodzimy tradycyjne święto Beltan. Różnie to bywała w różnych latach - od wielkich imprez, po kameralne spotkania.
Tym razem byliśmy tylko we dwoje plus przypadkowi widzowie. Pierwszym elementem święta jest zdjęcie z "maypole" starego wieńca z ubiegłego roku i założenie nowego. Jeszcze wieczorem będzie Teatr Ognia, ale to już kolejna relacja.
Nie będę opisywał Święta Beltan - dociekliwi mogą znaleźć pod hasłami: beltan, beltane, beltain .....

Z ciekawszych rzeczy w ramach tematyki bloga to strój Aubriety. Kaftan został uszyty przeze mnie ręcznie i własnoręcznie z około trzydziestu części wełnianego sukna. Jest to kiedyś podjęta próba rekonstrukcji wczesnośredniowiecznego kaftana z Kaganatu Chazarskiego, zresztą ładnych parę lat temu. Służy do dzisiaj w różnych spotkaniach. Suknia i nakrycie głowy zostało wykonane przez Aubrietę. Tak więc możemy powiedzieć, że mamy trochę wspólnego z bespoke.

Tak to wyglądało wczoraj

































Brak komentarzy:

Prześlij komentarz